American Cars Mania to największe wydarzenie tego typu w Polsce i jedno z największych w Europie, które łączy klimat międzynarodowych wystaw motoryzacyjnych, targów branżowych oraz imprezy rekreacyjnej. W tym roku odbędzie się V edycja ACM.

Naszym gościem specjalnym będzie DAGMARA KOWALCZYK – dziennikarka i prezenterka telewizyjna od lat związana z TVN i TVN Turbo. Jest pierwszą Europejką, która ukończyła dwa najtrudniejsze rajdy Świata – „RAINFOREST CHALLENGE” w Malezji – rajd przez dżunglę w porze deszczowej oraz „ŁADOGA TROPHY” w Rosji. Dagmara zaprezentuje nam off-road’ową rajdówkę SAM JEEP WRANGLER z silnikiem 2,8TD, która ukończyła dwa z najtrudniejszych rajdów świata: w Malezji i Rosji.

Drugim naszym gościem będzie DAREK LUBERDA, który mając 10 lat po raz pierwszy zasiadł za kierownicą Jeepa. Darek to Triumfator Pucharu Europy 4×4 2005, zwycięzca Pucharu Węgier 2001 i Pucharu Polski 2004, trzeci zawodnik RAINFOREST CHALLENGE 2009. Po wielu latach przerwy Darek powraca w aucie godnym króla -WRANGLER z silnikiem HEMI, o mocy 707 KM, ochrzczonym HELLCAT. Jeep ten jest efektem 20 lat doświadczeń w off-roadzie.

Zapraszamy wszystkich fanów motoryzacji na trzydniowy piknik. Podczas ACM odbędą się pokazy, prezentacje, konkursy i koncerty. Imprezie towarzyszy bardzo dużo atrakcji zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych.