Spotkanie miłośników pojazdów amerykańskich w Rawiczu

W ramach Dni Rawicza odbyła się prezentacja imponujących pojazdów amerykańskich. W sobotę oraz w niedzielę publiczność mogła oglądać zarówno przepięknie odrestaurowane, zabytkowe jak i współczesne samochody. Wśród najciekawszych egzemplarzy można wymienić takie marki jak: Buick Riviera 72, Chevrolet Impala 70, Chevrolet Mark IV, poj. 7,6 litra, Dodge Charger, Hummer w wersji H1, H2 oraz H3. Chrysler Windsor 59, Cadillac DeVille 78 poj. 6,9 litra.

W sumie Rawicz odwiedziło kilkadziesiąt pojazdów. Nie zabrakło również legendarnych motocykli.

Dodatkową atrakcją była obecność grupy rekonstrukcji militarnej. Doskonale skompletowane wyposażenie, uzbrojenie oraz umundurowanie odpowiadało współczesnym amerykańskim jednostkom specjalnym oraz okresowi pierwszej wojny w Zatoce Perskiej (Desert Storm)

Gościem specjalnym imprezy był Maciej Zientarski, który w ramach prowadzonych działań prospołecznych mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym zwraca uwagę na zagożenia jakie na co dzień mogą spotkać kierowców.

Impreza rozwija się i pomimo deszczowej pogody w sobotę przed południem, była licznie odwiedzana przez publiczność. Organizatorzy zapewniają, że wydarzenie na stałe zagościło w kalendarzu imprez w Rawiczu. Serdeczne podziękowania dla włodarzy miasta oraz całego zespołu organizacyjnego.

Rawicz, 17-18 czerwca 2017

Organizatorzy: Klub American Gizzly oraz Polsko – Amerykańska Fundacja ACM