SONAX to ciesząca się niezwykłym uznaniem niemiecka marka zajmująca się opracowywaniem najwyższej jakości produktów przeznaczonych do pielęgnacji samochodów.

Ponad 65 lat doświadczeń, rozwijania oraz wdrażania innowacyjnych technologii poprzez badania i nieustający rozwój, zaowocowało powstaniem najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej sprzedających się na całym świecie produktów.

Produkty SONAX są podzielone na wiele linii, Wśród nich najbardziej profesjonalna jest SONAX Profiline. To w głównej mierze pasty i systemy polerskie, ale również kompleksowe czyszczenie wnętrz, tapicerki i deski rozdzielczej, pielęgnacja szyb i reflektorów oraz szeroko pojęta ochrona i zabezpieczenie lakierów samochodowych produktami takimi jak Polymer Netshield, Nano Lack Protect.

Najnowszym produktem, rewolucyjnym ze względu na swoistą elastyczność powierzchni ochronnej, 36-miesięcznym zabezpieczeniem jest SONAX Ceramic Coating CC36.

Pozostałe linie to wysokiej jakości produkty do codziennego użytku zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Woski, szampony, żele, atomizery i pianki do gumy, plastików zewnętrznych i wewnętrznych, szyb, reflektorów, trudnych zabrudzeń itp. SONAX obejmuje również produkty do czyszczenia kokpitu, tapicerki, linię Xtreme opartą na technologii Hybrid Net Protection oraz preparaty zimowe. Dla każdej grupy produktów oferowane są także odpowiednie linie ściereczek, ręczników, mikrofibr, padów polerskich, aplikatorów i gąbek – czyli wszystkiego, co jest niezbędne przy pielęgnacji pojazdu.

Ponadto SONAX to również produkty Professional Line, czyli te przeznaczone do pracy w warsztacie. Czyli wszelkiego rodzaju smary, odrdzewiacze, pasty ceramiczne i aluminiowe, odtłuszczacze i produkty czyszcząco-konserwujące.