VIII EDYCJA AMERICAN CARS MANIA, 20-22.08.2021 - STADION WROCŁAW

American Cars Mania 2021 odbędzie się na Stadionie Wrocław!

Przez długi okres czasu analizowaliśmy temat zmiany miejsca lokalizacji imprezy z powodu budowy obwodnicy na terenie lotniska w Oleśnicy, w miejscu w którym odbyła się ostatnia American Cars Mania 2019. Rozważaliśmy możliwość zorganizowania ACM z drugiej strony lotniska, jednakże z powodu kłopotów z dojazdami i drogami ewakuacyjnymi zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. W tym samym czasie otrzymaliśmy propozycję aby imprezę przenieść na Stadion Wrocław. Analiza za i przeciw przekonała nas, że przyszedł czas aby pójść o krok dalej i zorganizować nasz event w miejscu w którym nikt z Was Zlotowiczów nie będzie bał się o podwozie swojego pojazdu 🙂 Liczymy na to, że prosty, równy i czysty teren zachęci do przyjazdu nowych uczestników, którzy jak dotąd martwili się o swoje wozy, a w szczególności o stan podwozia i unoszący się kurz.

Po wielu konsultacjach z Partnerami, Wystawcami i przede wszystkim z Uczestnikami naszej imprezy, którzy są z nami od wielu lat, postanowiliśmy zmienić lokalizację naszego wydarzenia.

Nowe miejsce to dla nas nie tylko nowe wyzwania, lecz również wspaniała współpraca z Zarządem Stadionu Wrocław, władzami Dolnego Śląska oraz z Panem Prezydentem miasta Wrocław. To wszystko przekonało nas i zmotywowało do przeniesienia imprezy z Oleśnicy do Wrocławia. Wiemy, że stadion to nie trawa na lotnisku, że jest to zupełnie nowe miejsce, ale zróbmy coś na wzór amerykańskich spotkań, które odbywają się właśnie w takich miejscach w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Obiekt jakim Stadion Wrocław wraz ze swoją infrastrukturą z pewnością te warunki spełnia. Organizacja ACM w tymże miejscu to dla nas szansa na rozwój oraz na poprawę bezpieczeństwa Uczestników imprezy, które jest dla nas bardzo ważne.

Uwaga! Mamy MEGA NIESPODZIANKĘ!!! Podczas tegorocznej imprezy American Cars Mania 2021, która odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia na Stadionie Wrocław, każdy Zlotowicz będzie mógł wziąć udział w konkursie, w którym główną nagrodą będzie Ford LTD Crown Victoria z roku 1985.

Konkurs zostanie przeprowadzony w niedzielę 22 sierpnia o godz. 16:00 dla Zlotowiczów (właścicieli pojazdów). Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest pozostanie swoim pojazdem na terenie imprezy do godz. 17:00 dnia 22 sierpnia.

Zapraszamy na American Cars Mania 2021!!! Może właśnie TY wrócisz z imprezy swoim nowym amerykańskim klasykiem? 🙂

Sponsorem nagrody dla Zlotowiczów jest American Cars Mania – Auta z USA

Jednocześnie informujemy, że nagrodą główną American Cars Mania 2021 jest Ford Mustang GT.

Każdy, kto odwiedzi ACM 2021 otrzyma szansę opuszczenia imprezy rasową V8!!!
Szczegóły konkursu podamy w późniejszym terminie.

Gość specjalny - Włodzimierz Zientarski

Kuba Bielak

Informujemy, że w roku 2021 osobą prowadzącą ósmą edycję American Cars Mania będzie Jakub Bielak .

Współzałożyciel i zarządzający Akademią Bezpiecznej Jazdy w Warszawie, podróżnik, dziennikarz motoryzacyjny, prezenter programów o tematyce bezpieczeństwa jazdy i motoryzacji kanału TVN TURBO „Jazda polska”, „Jazda nie polska” , „K2 – kierowców dwóch”, „Wypad z kraju”. Autor programu Homo Motoricus i projektu www.homomotoricus.pl

Oto kilka słów od naszego Prowadzącego:

Czasy w których przyszło nam żyć dostarczają wielu motoryzacyjnych wrażeń ze względu na szaloną dynamikę zmian jakie zachodzą w motoryzacji. Ilość rodzajów, typów modeli samochodów, napędów, technologii pakowanych do tychże samochodów przyprawia o zawrót głowy. To co smutne to fakt że tendencją ogólną jest umniejszanie roli człowieka w samochodzie. Zachwycamy się autonomią samochodów, technologiami rodem z filmów sci – fi, musimy mieć to wszystko, musi kapać od gadżetów w samochodzie. Wszystko cudowne, technologiczne, innowacyjne, i ……… bezduszne. Technologia tworząca technologię, komputery tworzące komputery, bezbłędne, szybsze niż człowiek, nieomylne i nudne jak flaki z olejami. Biegunowo odmienna jest motoryzacja która odchodzi w odmęty historii. Stara, gaźnikowa , oparta na pojemności silnika , nieekologiczna, czasami zawodna, bardziej mechaniczna niż elektroniczna i przez to piękna. Niektórzy uważają że jedyna właściwa bo amerykańska. Jest pochwałą wielkości człowieka jako konstruktora i stylisty. Bezkompromisowa, nie lubiąca chodzić na skróty i wymagająca, a więc „męska”. Motoryzacja która stworzyła wyjątkową w skali całego świata kulturę fanów, a nie fanatyków, kulturę miłości do samochodów zrobionych przez człowieka dla człowieka. Kulturę miłośników amerykańskiej motoryzacji. Z tą kulturą będzie można jak co roku obcować na American Cars Manii już w  sierpniu zapraszam do Wrocławia

Kuba Bielak

Patronat medialny

Nasi partnerzy

Tak było w 2019

Nasza galeria z poprzednich edycji