OD POCZĄTKU ISTNIENIA AMERICAN CARS MANIA NASZ ZESPÓŁ INICJOWAŁ AKCJE UŻYTECZNE SPOŁECZNIE.

Z wewnętrznej potrzeby realizowania wartościowych projektów zrodził się pomysł powołania Fundacji ACM, która będzie kontynuowała i rozwijała nasze akcje i kampanie edukacyjne. Działania  Fundacji obejmą też inne dziedziny życia związane z dobroczynnością. 

Zapraszamy do współpracy.

NASZE AKCJE:

EDUKACJA PRZEZ ZABAWĘ. 

W ramach poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu, organizowaliśmy miasteczko ruchu drogowego, gdzie najmłodsi poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Pod okiem specjalistów, maluchy uczyły się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, a nieco starsze dzieci poznawały znaki drogowe i zasady poruszania się rowerem.

ZACHOWANIE PRZY ZDARZENIACH DROGOWYCH.

Jak postępować gdy jesteśmy świadkami wypadku drogowego? Jak bezpiecznie dla siebie i innych uczestników udzielić pierwszej pomocy?

Większość z nas ma szczere chęci niesienia pomocy jednak nie ma wystarczającej wiedzy i praktyki aby w warunkach stresu prawidłowo poradzić sobie z takim wyzwaniem. W ramach ACM odbyły się ćwiczenia ratownicze z udziałem publiczności i komentarzem edukacyjnym. Demonstracja przygotowana na najwyższym poziomie pozwoliła obserwować wszystkie etapy postępowania od zabezpieczenia miejsca wypadku do udzielenia pomocy przez zespoły ratownictwa medycznego i Straży Pożarnej.

BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE.

W kolejnym roku celem naszych działań była poprawa widoczności pieszych na drodze. Jest to szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym, ze względu na wcześniej zapadający zmrok, ale też w okresie wakacyjnym gdy wiele osób aktywnie wypoczywa jeżdżąc rowerem czy spacerując. Naszej uwagi wymagają też najmłodsi, mający więcej czasu do spędzania na świeżym powietrzu. Bądź widoczny na drodze – pamiętaj o odpowiednich elementach odblaskowych i oświetleniu.

Warto poszerzać swoją wiedzę na profesjonalnych kursach pierwszej pomocy, gdzie poza informacjami teoretycznymi przećwiczymy nasze umiejętności w warunkach symulowanych. Szczególnie polecamy kursy pierwszej pomocy organizowane przez Polski Czerwony Krzyż. W ramach zajęć poznajemy zasady postępowania w wielu codziennych sytuacjach, a posiadane umiejętności podnoszą poziom bezpieczeństwa naszego i naszych najbliższych.

Zapraszamy do współpracy.
Kontakt: fundacja@americancarsmania.pl
tel. 530262015